Zawieszki na wódkę weselną

Sypanie ryżem na szczęście, witanie weselników chlebem i solą, rzucanie za siebie kieliszków – bez pewnych tradycji prawdziwe wesele nie może się obyć. Niezależnie od tego, czy stawiacie na typowo polski ślub z „przytupem” czy elegancką imprezę ze skromnymi toastami – warto zadbać o oprawę. Zawieszki na wódkę weselną to doskonały pomysł na dodatkowe wzbogacenie dekoracji ślubnych oraz przyciągnięcie uwagi gości. Sprawdźcie, dlaczego dobrze jest się na nie zdecydować.

Zawieszki na wódkę weselną – must have czy bonus?

Kiedyś wesele kojarzyło się z huczną imprezą, suto zakrapianą alkoholem. Wierzono, że jedynie wysoko procentowe toasty mają moc sprawczą, zapewniającą nowożeńcom wieczne szczęście i miłość. Obecnie coraz częściej odchodzimy od formatu ślubów, podczas których wódka leje się strumieniami, jednak rzadko bywamy na takich, gdzie „gorzko” wykrzykuje się przy wodzie. A jeśli już butelki z alkoholową zawartością mają pojawić się na weselnym stole, warto zadbać o odpowiedni ich wygląd.

Zawieszki na wódkę to mały element dekoracyjny, który ma wielką moc. Dzięki niemu wzbogacimy dekoracje ślubne i uczynimy zwykłą butelkę z wódką bardziej strojną. Warto zdecydować się na zawieszki idące ramię w ramię z zaproszeniami i pozostałymi elementami wystroju sali – dobry styl kocha stylistyczną spójność.

Czy zawieszki są elementem absolutnie koniecznym? Bynajmniej. Jednak bez nich butelka z wódką weselną jest po prostu zwykłą butelką pozbawioną animuszu. Tak samo, jak frak czy sukienka ślubna, które nie doczekają się ostatniej przymiarki. Można? Można. Pytanie tylko, czy warto rezygnować z detalu, który dopełni całość.

Teksty na zawieszki na alkohol

Standardowo zawieszki na wódkę zawierają imiona nowożeńców oraz datę ślubu. Nie musicie jednak ograniczać się w warstwie słownej do takiego minimum. Możecie śmiało okrasić je śmiesznym tekstem lub ckliwą sentencją – zyskacie na zainteresowaniu weselników. I dacie im dobry argument do rozpoczęcia rozmowy, jeśli przy stole będą siedzieć ze sobą średnio zaznajomione osoby.

Przy planowaniu personalizacji zawieszek miejcie na uwadze, by tekst był dopasowany nie tylko do Was, ale także do stylu wesela, które wyprawiacie. Tu przyda się wyczucie – elegancki ślub z trudem przełknie poczucie humoru z podstawówki, a gości wesela w swojskim klimacie wprawicie w konsternacje tekstem rodem z Alchemika.

Spokojnie – zawsze możecie skorzystać z gotowych szablonów, które są dość uniwersalne w formie – to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, które ściągnie jedną sprawę z Waszych głów 🙂

Zawieszki na wódkę weselną – rodzaje

Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu i mieć pewność stylistycznego dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, zdecydujcie się na zawieszki na wódkę weselną dopasowane do zaproszeń. Oferta jest tak bogata, że na pewno znajdziecie wariant idealny dla siebie. Eko, klimaty rustykalne, nowoczesne, „na bogato” czy klasyczne – decyzja należy do Was.


Posty powiązane