W Polsce sakramentalne „TAK” najczęściej wypowiadamy w miesiącach letnich. Jeśli jednak chcecie odejść od utartych reguł, wyślijcie rodzinie i znajomym wiosenne zaproszenia ślubne i zorganizujcie uroczystość przed typowym sezonem ślubnym! Zdradzimy Wam, dlaczego warto zdecydować się na taki krok, jakie wiosenne zaproszenia ślubne zrobią wrażenie na Waszych bliskich i które dodatki warto do nich dobrać!

Wiosenne zaproszenia ślubne – dlaczego warto wyprzedzić sezon letni

Kiedyś wiosenne zaproszenia ślubne przekazywane były okazjonalnie i zazwyczaj wprawiały odbiorców w lekką konsternację. Obecnie coraz więcej par decyduje się na ślub wiosną, dzięki czemu wiosenne zaproszenia ślubne wręczane osobiście lub przez listonosza są mniejszym zaskoczeniem. I bardzo dobrze – ślub w tym terminie ma sporo plusów!

Przede wszystkim wyprzedzamy pary, które w pocie czoła (na długo przed letnim ukropem!) starają się upolować wolną salę. Jeśli próbowaliście – sami wiecie, że znalezienie terminu na wesele w wymarzonym miejscu wymaga czasu. I cierpliwości. Jeśli jednak postawicie na mniej oblegane terminy, jest duża szansa, że będziecie mogli przebierać w ofertach. I już robi się spokojniej, prawda?

Fotograf, którego od lat śledzicie na Instagramie marząc, by w idealny sposób uwiecznił także Wasze wesele z pewnością będzie miał więcej przestrzeni wiosną niż latem. Wierzcie na słowo. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Lub ślubnego tortu, jak kto woli.

kolekcja floral - zaproszenia slubne

Wiosenne zaproszenia ślubne – wybierajcie bez pośpiechu

Ślub w pierwszych cieplejszych miesiącach roku pozwoli Wam oszczędzić sporo nerwów. I pieniędzy! Z dużym prawdopodobieństwem łatwiej zarezerwujecie salę, znajdziecie fotografa i zamówicie zaproszenia ślubne. Realizacje zamówień w gorącym okresie ślubnym mogą się wydłużyć. Zwłaszcza gdy na ostatniej prostej postanowicie zrezygnować ze stylu Eko na rzecz czegoś bardziej Glamour. Wiosenne zaproszenia ślubne możecie wybrać bez tak dużego ciśnienia i ze świadomością, że Wasze zamówienie na pewno zostanie realizowane na czas.

perlowa wiosna

Jak wyglądają wiosenne zaproszenia ślubne?

To przede wszystkim prawdziwy ogrom możliwości – propozycji szat graficznych jest tyle, co krokusów na wiosennym trawniku. Dla uściślenia – dużo. Nie musicie ograniczać się do typowych wzorów – niech rozkwitnie kreatywność i poniesie Was fantazja.

Wiosenne zaproszenia ślubne to przede wszystkim lekkość. To ona powinna być kluczem przy dokonywaniu wyborów, jeśli o ślub wiosną chodzi. Zrezygnujmy z bogatych zdobień i ciemnych kolorów. Postawmy za to na klasyczną biel lub ciepłe odcienie koloru beżowego. Wiosenne zaproszenia ślubne w tych odcieniach świetnie wpiszą się w wesele w stylu rustykalnym i Eko. A skoro ślubujemy wiosną, zaproszenia ślubne mogą rozkwitać! I to dosłownie – przebierajmy w kwiatowych wzorach i roślinnych elementach. Warto zdecydować się na te w lżejszych, pastelowych barwach, jeśli chcecie pozostać wierni stylowi Light. Kto lubi poszaleć z barwami – wiosną także będzie miał pole do popisu. Zaproszenia ślubne mogą eksplodować bukietem kolorów – decyzja należy do Was.

kolekcja eukaliptus

Dobre także na obiad weselny

Jeśli nie chcecie wyprawiać hucznego wesela, wiosenne zaproszenia ślubne mogą równie dobrze informować o obiedzie weselnym. Warto wspomnieć, że menu takiego wyjątkowego przyjęcia w związku z porą roku także będzie podwójnie smakowite. Nowalijki i owoce pyszniące się w pierwszych promieniach cieplejszego słońca to prawdziwa uczta dla podniebienia!

Co więcej, jeśli wybierzecie pracownię, która proponuje usługę personalizacji, wiosenne zaproszenia ślubne po usunięciu informacji o przyjęciu weselnym staną się po prostu efektownym zawiadomieniem o ślubie!

delikatne kwiaty - zaproszenia slubne

Wiosenne zaproszenia ślubne a ślubne dodatki i dekoracje

Jeśli już zdecydowaliście się na ślub wiosną, warto wykorzystać w pełni atuty tej pory roku. Przystrajając salę czy wybierając kwiaty do bukietu i butonierki pamiętajcie o tulipanach, liliach, narcyzach, konwaliach czy obłędnie pachnących bzach. Na ich bazie można stworzyć piękne bukiety, również w połączeniu z rozkwitającymi gałązkami (prawdziwa gratka dla fanek stylu boho). Dodatki i dekoracje na ich bazie stworzą spójną całość z wiosennymi zaproszeniami ślubnymi utrzymanymi w stonowanej, lekkiej stylistyce.


Posty powiązane