Srebrne zaproszenia ślubne

Mnóstwo narzeczeńskich par, poszukując idealnych zaproszeń ślubnych, pragnie połączyć bezpretensjonalność ze względną elegancją. Jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, wymaga odpowiedniej oprawy, ale jesteśmy też coraz nowocześniejsi i nie zawsze chcemy, by wszystko spływało barokowym stylem. Tradycja jest ważna – owszem – ale coraz częściej rezygnujemy ze złoceń, które źle wkomponowane mogą przywoływać na myśl lata dziewięćdziesiąte. Zamiast nich kierujemy swoją uwagę ku srebru, które w odpowiedniej konfiguracji potrafią być eleganckie, a zarazem skromne. Srebrne zaproszenia ślubne to zatem doskonały sposób na to, by sprostać nowoczesnym wymaganiom, a jednocześnie pozostać wiernym elegancji i tradycji.

Srebrne zaproszenia ślubne - kiedy?

Jest bardzo wiele motywów, wśród których swoje miejsce odnajdą srebrne zaproszenia ślubne. Na samym początku warto wspomnieć o obiadach weselnych (czyli coraz popularniejszej, szybszej formie weselenia się po ślubie). Obiady weselne to de facto kilkugodzinna wizyta w restauracji, która ma mniej formalny charakter niż klasyczne całonocne wesele. Młodzi coraz częściej zwracają się ku tej formie uczczenia swoich zaślubin ze względu na rosnące koszty klasycznych wesel i coraz częstszą ucieczkę od “konsumpcyjnego” podejścia do ślubów i wesel. Dlatego taka oszczędna forma, niejednokrotnie kojarzy się z nowoczesnym podejściem. A nowoczesne podejście doskonale pasuje do srebrnych zaproszeń ślubnych, które np. w zestawieniu z granatem charakteryzują się nie tylko elegancją, ale i pewnym chłodem.

 

Srebrne zaproszenia ślubne, lub takie, z jedynie delikatnym motywem, będą równie dobre przy komunikowaniu klasycznych i tradycyjnych wesel. To trochę paradoksalne, że pasują i do tych nowoczesnych i tych tradycyjnych, jednakże wszystko zależy od stylistyki danej karty i koperty.

Kiedy srebro może nie być najlepszym pomysłem?

Srebrne zaproszenia ślubne niestety nie zawsze będą odpowiednim wyborem. Np. bardzo rzadko zdarza się, by wykorzystywano motyw srebrzenia, szczególnie w dużej ilości, w zaproszeniach traktujących o ślubie i weselu w stylu boho lub rustykalnym. Wesela w ludowym stylu lubują się jednak w rozwiązaniach będących bliższymi naturze – karton, słoma, pastelowe kolory – to bardziej się tam sprawdzi, o czym zresztą niedawno pisaliśmy.

 

Srebro równie rzadko pojawia się w zaproszeniach z motywem leśnym lub tych utrzymanych w skandynawskim stylu, gdzie jeżeli już pojawiają się jakieś dodatkowe motywy, to zazwyczaj są to surowe materiały i kolory, jak szarości, drewno czy brązy. Okazuje się zatem, że wykorzystanie srebrnego koloru nie należy do najłatwiejszych w tworzeniu idealnego zaproszenia ślubnego. Nie można przesadzać.

Dlaczego srebro jest lepsze od złota?

Złoto, mimo eleganckich walorów i niewątpliwej konotacji z bogactwem, niestety zbyt długo towarzyszyło elitom lat 90tych i wielokrotnie było używane zbyt przesadnie. Dzisiaj złoty kolor kojarzy się niestety z blichtrem i potrzebą zaistnienia, co w przypadku ślubu i wesela nie ma wielkiego sensu. Wszak wszyscy wiedzą, o kogo i o co tu chodzi. Nie trzeba niczego udowadniać. Jeżeli zatem nie mamy dobrego pomysłu na wykorzystanie złotych motywów na naszych ślubach czy weselach, lepiej sobie ten kolor podarować i zwrócić ku srebrze, które jest równie eleganckie, a jednak nieco mniej rzuca się w oczy i zawsze było, niejako na drugim miejscu. Srebrne zaproszenia ślubne nie są tak wyzywające, dodają natomiast pewnej prestiżowej oprawy całemu przedsięwzięciu.

Srebrne zaproszenia ślubne - podsumowanie

Mamy nadzieję, że niniejszym wpisem przekonaliśmy Cię do zalet wykorzystania posrebrzeń czy też srebrnych motywów w Twoich zaproszeniach ślubnych. Jeżeli tylko zdajecie sobie sprawę z zalet takiego rozwiązania, a jednocześnie nie planujecie rustykalnego wesela, wówczas na pewno warto rozważyć zamówienie srebrnych zaproszeń ślubnych. Zachęcamy też Ciebie do odwiedzenia naszego sklepu. Jeżeli podoba Ci się któreś z zaproszeń ślubnych, ale jednocześnie chciałabyś zmienić jego kolor na srebrny czy jeszcze inny, wówczas daj nam znać – zajmiemy się tym i wspólnie dopasujemy Wasze idealne zaproszenia ślubne!


Posty powiązane