różowe zaproszenia ślubne

Różowe zaproszenia ślubne - doskonały wybór?

Dlaczego różowe zaproszenia ślubne cieszą się stałym powodzeniem wśród par planujących ślub i wesele? Czy różowe zaproszenia ślubne faktycznie pasują do wszystkiego – niezależnie od wybranej stylizacji ślubnej? I dlaczego właściwie róż, a nie brązy, zielenie czy błękity?

Różowa klasyka zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne, w ten czy inny sposób, zazwyczaj mają elegancki wygląd. Oczywiście rozróżniamy mnóstwo stylistyk – od biżuteryjnych po skandynawskie – ale jeżeli chodzi o kolory to rzadko kiedy eksperymentujemy. Najlepiej sprawdzą się stonowane barwy i pastele. Wśród tych drugi królują róże ze względu na fakt dobrego komponowania się z czarną czcionką i często stosowanymi zdobieniami kwiatowymi. Różowe zaproszenia ślubne są zatem eleganckie, pasują do kwiatów i niejednokrotnie korelują z wystrojem kościoła i sali. Różowy kolor symbolizuje bowiem nie tylko odwagę i zwiewność, ale również niewinność i wyjątkowość danej chwili.

Różowe zaproszenia ślubne - dowód na niechęć do eksperymentów

Badania dowiodły, że 70% zaproszeń ślubnych zawiera w sobie kolor różowy. Dzieje się tak głównie za sprawą ornamentyki, która zawierając w sobie kwiatowe wzory, musi w którymś momencie otrzeć się o ten kolor. Jakoś tak wyszło, że kwiaty i natura wybrały na swój ulubiony kolor właśnie róż. Ponieważ trudno wyobrazić sobie ślub bez dekoracji z kwiatów, mamy w zasadzie odpowiedź na pytanie – dlaczego tak pokochaliśmy różowe zaproszenia ślubne. W szczególnych momentach naszego życia chcemy oczywiście uroczystej oprawy, ale coraz częściej też odwołujemy się do rustykalnych – naturalnych – tematów przewodnich. Róże pasują w takim kontekście doskonale.

Panna młoda bez różu?

Jeszcze 100-150 lat temu, to chłopców wychowywano w kolorze różowym. Pierwotnie to właśnie róże kojarzyły się ze zdecydowaniem, odwagą i asertywnością czyli cechami, które tradycyjnie kojarzone być mogą z facetami. Błękity natomiast były bardziej kojarzone ze stonowanymi i koncyliacyjnymi postawami – a tego niegdyś wymagano od prawdziwych dam. Hah! Na szczęście dzisiaj już wiemy, że to wszystko banialuki i że wolno nam wszystko! Ale…

 

Lubimy róż! Dla wielu z nas nadal jest kojarzony z kobiecością i dodaje nam blasku. Dlaczego zatem miałybyśmy z niego rezygnować w dniu, w którym chcemy wyglądać delikatnie, kobieco i po prostu pięknie? Dlatego Panna Młoda w wielu przypadkach ma na sobie różowe elementy, które zresztą świetnie przełamują biel czy beż sukni ślubnej.

Podsumowanie

W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo różowych zaproszeń ślubnych. Jeżeli któreś z zaproszeń Ci się podoba optycznie, ale akurat nie jest w różowym kolorze, wówczas napisz do nas, a postaramy się je zaproponować w różowej wersji kolorystycznej. Tymczasem zachęcamy do przejrzenia naszych zaproszeń ślubnych i życzymy Ci już teraz wszystkiego dobrego na nadchodzący czas! Wiemy, że niekiedy jest on bardzo stresujący, dlatego dokładamy wszelkich starań, by chociaż ten mały wycinek ślubnych przygotowań, jakim jest zamawianie zaproszeń ślubnych, przeszedł sprawnie i bez komplikacji. 🙂


Posty powiązane

One thought on “Różowe zaproszenia ślubne

  1. Reply
    Jarosław Młynek
    16 maja 2019 at 14:25

    Taki róż to nawet i ja jestem wstanie zaakceptować 🙂 Piękne, stonowane zaproszenia – naprawdę mi się podobają.