pastelowe zaproszenia ślubne blog

Pastelowe zaproszenie ślubne - o co tyle hałasu?

Odkąd tylko ludzie zaczęli formalnie zapraszać na swoje śluby – w postaci zaproszeń ślubnych – odtąd najczęstszymi stosowanymi tonacjami kolorystycznymi były blade róże, beże, wybielone błękity i ewentualnie zielenie. Za popularnością pastelowych zaproszeń ślubnych prawdopodobnie stoi fakt, że doskonale komponują się z kwiatami, które w 99% przypadków stanowią główny punkt ślubnych dekoracji oraz detali dopełniających Twoją fryzurę czy butonierkę Pana Młodego. Czy to wszystko? Oj nie! Pastelowe zaproszenie ślubne stanowi dla wielu par młodych wyznacznik tego, jak – przynajmniej kolorystycznie – powinno wyglądać zaproszenie. Jest to punkty wyjścia dla poszukiwań i często na nim… się zatrzymujemy. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Ponadczasowa, pastelowa elegancja

Delikatne kolory – te mało krzykliwe – od zawsze uważane były za synonim elegancji i nienachalnej, gustownej wytworności. Pałace niejednokrotnie posiadały łososiowe i beżowe fasady, podobnie jak wewnętrzne tynki, sztukaterie czy tapety. Prawdopodobnie to właśnie wcześniejszym czasom zawdzięczamy fakt, że akurat pastelowe kolory są tymi eleganckimi. Wielu ludzi uważa, że przecież to naturalne, ale nic bardziej mylnego! To moda, która trwa już po prostu bardzo długo. Np. wiedziałaś, że jeszcze 100/120 lat temu to chłopców wychowano w różowym kolorze, a dziewczynki z niebieskim? Róż był utożsamiany z wojowniczością, odwaga i asertywnością, a błękit miał znowuż świadczyć “stonowanym” kobiecym usposobieniu. Kto by pomyślał, prawda? 🙂

 

Pastelowe zaproszenie ślubne nigdy zatem nie będzie bezpośrednio kojarzyć się z nowoczesnością, bowiem jego korzenie sięgają bardzo głęboko w przeszłości. Pierwsze bileciki, pierwsze wizytówki, pierwsze oficjalne zaproszenia na uroczystości rodzinne. Wszystkie były zaproszeniami pastelowymi i niekiedy posiadały dodatkowe, kwiatowe ornamenty. To zatem tradycyjna kolorystyka dla naszego kręgu kulturowego przy okazji chwil wartych upamiętnienia i dlatego też stanowi pierwotny wyznacznik elegancji.

Pastelowe zaproszenie ślubne pasuje do wszystkiego!

Przede wszystkim, pastelowe zaproszenie ślubne obroni się zawsze. Zwinnie wkomponuje się w każdą okazję, każdy styl i każdą pogodę ducha. Niezależnie od tego, czy planujesz ślub cywilny czy kościelny, a Twoja zabawa weselna odbędzie się w pałacu, folwarku czy restauracji lub będzie regularnym obiadem dla najbliższej rodziny – niezależnie od tych okoliczności pastele zawsze się dopasują. Dlaczego tak się dzieje? Naszym zdaniem przez wyraźne skojarzenia z delikatnością i kwiatowymi kompozycjami, które zawsze utrzymują stonowaną kolorystykę. Ponieważ kwiaty od dawna towarzyszą nam przy specjalnych okazjach, wszystko co w jakiś sposób z nimi współgra, jest w dobrym guście. Dlatego też, tak często mamy do czynienia z kwiatowymi zaproszeniami ślubnymi. Delikatny kwiatowy ornament – nie tylko na zaproszeniu, ale również kopercie – to klasyczny wybór wielu par. Pastelowe zaproszenie ślubne – dzięki delikatnej kolorystyce – nie wyklucza takiego rozwiązania. Twoje zaproszenie może posiadać pastelowe kolory, a jednocześnie zawierać w sobie delikatne kwiatowe akcenty. Granicą pozostaje Twoja wyobraźnia i wyczucie chwili, kiedy należy powiedzieć stop. Dlaczego? Bo co za dużo, to niezdrowo. 🙂 Cały rynek zmierza ku coraz prostszym rozwiązaniom i trend ten nie omija nawet zaproszeniach kwiatowych.

Kwiaty, delikatność, zwiewność

Pastelowe zaproszenie ślubne w naturalny sposób będzie współgrać z wystrojem kościoła czy sali zabaw. Dlaczego? Ponieważ te przestrzenie – mniej lub bardziej – prawie zawsze okraszone są kwiatowymi dekoracjami. A rzeczone kwiaty, nie mają zazwyczaj niesamowicie soczystych, np. fuksjowych czy pomarańczowych barw. Kwiaty w trakcie ślubu i wesela są zazwyczaj białe, beżowe, delikatnie różowe, a jako całość oczywiście podrasowane zielenią. Biały kwiat to czystość i niewinność, ale biel na zaproszeniu ślubnym to zazwyczaj za mało. Szukamy zatem czegoś więcej, będącego jednocześnie miłym dla oka uzupełnieniem. W ten sposób dochodzimy do pastelowych zaproszeń ślubnych, które idealnie komponują się ze ślubnymi okolicznościami. Pastelowe zaproszenie ślubne to naturalny wybór wielu par ślubnych – szczególnie tych, ceniących sprawdzone rozwiązania i przywiązanych do tradycji. I… nie ma w tym nic złego. Jeżeli nie mamy za bardzo pomysłu na to, jak powinno wyglądać nasze wymarzone zaproszenie ślubne, wtedy nawet należy wybrać sprawdzone rozwiązania. Eksperymenty mogą skończyć się tak, że albo wybierzecie zaproszenie nie przystające do Wasze charakteru lub samego anturażu ceremonii ślubnej, lub po prostu wybierzecie coś, do czego nie będziecie przekonani. Pastelowe zaproszenie ślubne, sprawdzi się natomiast ZAWSZE!

Pastelowe zaproszenie ślubne - podsumowanie

A zatem, już wszystko jasne! Pastelowe zaproszenie ślubne wybieramy, kiedy jesteśmy raczej tradycjonalistami i cenimy sprawdzone, “niewydumane” rozwiązania. Zaproszenia ślubne w pastelowych kolorach prawie za każdym razem dobrze rozpoczynają uroczystość ślubu i wesela. Od razu potrafią nakierować gości na fakt, że mogą spodziewać się klasycznej imprezy hołdującej najfajniejszym polskim tradycjom. 🙂

 

Pastelowe zaproszenie ślubne świetnie też podkreśli klimat samego ślubu. Nie oszukujmy się – centralnym punktem tej uroczystości będziesz Ty! To wokół Panny Młodej wszystko się kręci i to na Ciebie będą spoglądać oczy publiki. W tym kontekście, pastelowe zaproszenie ślubne świetnie zaznaczy delikatność, świeżość i niewinność Twojego obrazu. To będzie świetne rozpoczęcie i przekazanie gościom kim jesteś.

 

Brzmi dobrze? Świetnie! W naszej ofercie znajdziesz sporo pastelowych zaproszeń ślubnych i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wśród nich znajdziesz proste kompozycje, jak również te, naznaczone kwiatowymi ornamentami czy dodatkowymi figurami geometrycznymi czy kokardkami. Na pewno coś znajdziesz!


Posty powiązane

One thought on “Pastelowe zaproszenie ślubne

  1. Reply
    Jarosław Młynek
    11 kwietnia 2019 at 13:22

    Do mnie przemawiają nieco bardziej kontrastowe zaproszenia ślubne, ale takie w wersji pastelowej na pewno urzekną Panie 🙂