Nowoczesne zaproszenia ślubne

Zdecydowaliście się na nowoczesne zaproszenia ślubne lecz nadal zastanawiacie się nad tym, do jakiego stylu wesela będą one odpowiednie? I czy na pewno wybraliście stylizację, która będzie pasować? W niniejszym wpisie rozwiewamy wszelkie wątpliwości związane z nowoczesnymi zaproszeniami ślubnymi. Do jakiego stylu pasują oraz w zasadzie jakie typy nowoczesnych zaproszeń ślubnych wyróżniamy. Jest ich bowiem więcej niż jeden typ o czym nie każdy wie. Zapraszamy do czytania i komentowania!

Nowoczesne zaproszenia ślubne - skąd to i jak to?

Nowoczesne zaproszenia ślubne swoją popularność święcą mniej więcej od dekady. Nie ma w tym nic dziwnego. Mniej więcej od 10 lat trwa istny boom w branży ślubnej, a kreatorzy mody, właściciele sal weselnych czy fotograficy – wszyscy oni starają się wymyślać wciąż nowe rzeczy, które będą zaskakiwać nie tylko Parę Młodą, ale i gości ślubnych i weselnych. Dzięki temu, z dosyć klasycznych wesel, o z góry określonej stylistyce i przebiegu, płynnie przeszliśmy do mnóstwa różnych sposobów na to, jak przeżyć jeden z najważniejszych dni w życiu, jakim jest napewno dzień ślubu i wesele, które po nim następuje. Mamy teraz zatem wesela o charakterze rustykalnym, gdzie odnajdą się świetnie ludowe zaproszenia ślubne, ale też np. te imprezy o charakterze skandynawskim, gdzie nowoczesne zaproszenia ślubne będą już w sam raz. Ale o tym za chwilę. Teraz bowiem zajmiemy się tym, czym charakteryzują się nowoczesne zaproszenia ślubne i skąd wiadomo, że akurat mamy do czynienia z takim, a nie innym stylem zaproszenia na ślub.

Nowoczesne zaproszenie ślubne - jak powinno wyglądać?

Nowoczesne zaproszenia ślubne oczywiście mogą być różne i posiadać przeróżną kolorystykę. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka rzeczy je łączy. Po pierwsze tego typu zaproszenie ślubne jest pozbawione zbędnych detali, które mogłyby odwracać uwagę od jego istoty i funkcji. Oznacza to, że pozbawione są zdobień kwiatowych czy bardziej skomplikowanych połączeń kolorystycznych lub małych detali jak świecące kryształki czy lakier w wybranych miejscach.

 

Po drugie, nowoczesne zaproszenia ślubne zazwyczaj posiadają jednostajną kolorystykę, a sama tonacja jest raczej surowa – oznacza to, że spotykamy często zaproszenia w nowoczesnym stylu, które są grafitowe, czy w przybrudzonej zieleni lub granatach.

 

Po trzecie, wykorzystują proste liternictwo i są raczej oszczędne w treści. Nie stosuje się tam wierszyków czy cytatów, które mają gości w jakiś sposób nastroić. Nie – na miejscu w tym przypadku będzie syntetyczna informacja. 🙂

A na jakie wesela nowoczesne zaproszenie będzie odpowiednie?

Na początek wspomniane już wcześniej śluby i wesela w skandynawskim stylu, będą dobrą okazją, by wybrać nowoczesne zaproszenia ślubne. Zazwyczaj są one utrzymane w prostych tonacjach kolorystycznych w okolicznościach loftowo – ceglanych. W ich przypadku wszelkie udziwnienia – począwszy od zaproszeń, a skończywszy na podawanych potrawach – nie będą dobrym pomysłem.

Obiady weselne a zaproszenie ślubne

Odnajdą się świetnie, jako informacja i zaproszenia również na obiad weselny czyli coraz częściej wybieraną przez Pary Młode opcje. Jest to z jednej strony oszczędność, a z drugiej zazwyczaj ma zasięg ograniczony do jedynie najbliższej rodziny. Uchodzi też przez wielu za “nowoczesną” formę wesela, toteż odpowiednie zaproszenie “bez fajerwerków” będzie całkiem rozważnym pomysłem, by o takim obiedzie poinformować.

Podsumowanie

Nowoczesne zaproszenia ślubne o prostym wzornictwie sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie wszelkie udziwnienia nie będą po prostu pasować. Jeżeli interesują Was takowe wzory, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której mamy mnóstwo nowoczesnych zaproszeń ślubnych o różnej kolorystyce i stylach.


Posty powiązane