Minimalistyczne kartki świąteczne dla firm

Minimalistyczne kartki świąteczne dla firm to doskonały sposób na udowodnienie pracownikom i klientom, że są ważni dla funkcjonowania firmy. Dzięki tak małemu gestowi jak wysyłka kartek możliwe jest zbudowanie silniejszej więzi i wyróżnienie się na tle innych firm, które z nich nie korzystają. Co zatem warto wiedzieć przed wyborem minimalistycznych kartek świątecznych dla firm?

Minimalistyczne kartki świąteczne dla firm – miły gest budujący relacje

Kartki świąteczne od zawsze były symbolem pokazania pamięci o adresacie oraz corocznym świątecznym rytuałem. Dziś niestety coraz mniej osób korzysta z takiego rozwiązania – duży wpływ na to ma internet i możliwość złożenia życzeń w znacznie prostszy sposób. Niekoniecznie jest to jednak najlepszy sposób. Elektroniczne życzenia odbierane są w znacznie mniej emocjonalny sposób niż papierowe kartki, które w najlepszy sposób udowadniają to, że osoba, które je otrzymuje, jest ważna. A czyż nie to powinny okazywać firmy w stosunku do swoich pracowników, najlepszych klientów i partnerów biznesowych?

Dlaczego warto wysyłać kartki świąteczne?

Kartki świąteczne to przede wszystkim bardzo miły gest, który automatycznie tworzy poczucie u osoby otrzymującej, że jest ważna dla nadawcy. Taka form okazania pamięci jest również najlepszą kultywacją okresu świątecznego, ponieważ święta to przecież choinka, prezenty, św. Mikołaj i właśnie kartki świąteczne. Składane życzenia to nie tylko miły gest, ale również sposób na utworzenie więzi i „ogrzanie serca”, co jest bardzo istotne zarówno w biznesie, jak i dla relacji z pracownikami. Pomimo tego, że coraz więcej osób odchodzi od wysyłania kartek świątecznych, wciąż można spotkać wiele osób, uważających, że święta bez kartek to nie święta. Wykonanie takiego gestu w ich stronę zadziałała ze zdwojoną mocą. Nie tylko wykonamy miły gest, ale również stworzymy kontekst dla odbiorcy, który pomyśli, że mamy podobny pogląd na święta. Przygotowując kartki, trzeba jednak pamiętać o tym, że treść dla pracowników, partnerów i klientów musi się różnić. Można zastosować gotowe życzenia, jednak dopisanie kilku słów od siebie sprawi, że kartka będzie miała jeszcze większy wydźwięk.

Minimalistyczne kartki świąteczne dla firm – o czym pamiętać?

Kartki świąteczne odgrywają ogromną rolę w zacieśnianiu kontaktów biznesowych i budowaniu relacji. Można je zatem rozesłać również do osób, z którymi właśnie negocjujemy. Okazane przyjaznego podejścia i wykazanie chęci do przyjaźni wychodzącej poza same interesy może przynieść bardzo pozytywne skutki. Aby jednak odnieść pełnię sukcesu, trzeba pamiętać o kilku szczególnie istotnych kwestiach. Najskuteczniejsze kartki to te pisane własnoręcznie (życzenia). Oczywiście jeżeli planujemy rozesłać wiele kartek, nie będzie możliwe samodzielne przygotowanie życzeń dla każdej z nich, jednak jeśli nam na szczególnej wiadomości do konkretnych osób, warto poświęcić chwilę i napisać coś specjalnego. Nie warto zaniedbywać wysyłania kartek. Nie są one dużym kosztem dla firmy, a naprawdę pomagają w relacjach biznesowych. Najlepiej zastosować minimalistyczny styl i uniwersalne wzory, dzięki którym unikniemy podziałów mogących wynikach z różnic wyznania i poglądów.


Posty powiązane