ludowe zparoszenia ślubne

Ludowe zaproszenia ślubne - swojskość w natarciu

Planujesz wiejskie wesele? Zawsze marzyliście o rustykalnym ślubie? Boho to coś, co chcesz widzieć dookoła siebie? Kochasz ciepłe barwy, a na imprezach najbardziej kochasz ludzi, a nie konwenanse? Cóż – jeżeli odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi TAK, to zapraszamy do poczytania o ludowych zaproszeniach ślubnych bo na pewno będą pasować do ślubu i wesela, które wspólnie planujecie! Wszak odpowiednie okoliczności wymagają odpowiedniego zaproszenia! Zaczynamy!

Czy ludowe zaproszenia ślubne mogą mieć różne kolory?

Ludowe zaproszenia ślubne uwielbiają letnie kolory i nie ma w tym nic dziwnego. Wszak lato to na prowincji zawsze była najlepsza pora roku. Pora kiedy ciężka praca i oddanie owocowały zbiorami i szczęściem. Dożynki nie wzięły się znikąd! Dlatego na ludowych zaproszeniach ślubnym sprawdzą się wszelkie słomkowe kolory, jak również barwy wschodzącego i zachodzącego słońca. Pomarańcze, a nawet ciepłe czerwienie – polubicie się z nimi! Ludowe zaproszenia ślubne mają też na sobie motyw kwiatowy, co oznacza, że kolory polnych kwiatów będą tutaj równie na miejscu. czerwień maków, kobalt chabrów, delikatna lawenda czy żółć rumianku – ma być kwietnie, bujnie i kolorowo! Tym samym odpadają chłodne kolory – ostre zielenie, błękity i fiolety. One nie będą korelować z tym, jak wygląda i jakiego stylu oczekuje się bo rustykalnym weselu, które odbywa się np. w stodole czy folwarku lub gdzieś w plenerze.

Słowa, papier, koperta, dodatki

Ludowe zaproszenia ślubne to jednakże nie tylko ciepła kolorystyka. Musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Po pierwsze – nie bawimy się na nich w wymyślne wierszyki, literackie zawijasy czy wydumane cytaty. Ma być prosto i sensownie. Trzeba nie tylko grafiką, ale i stylem wypowiedzi podkreślić, że to wesele dla ludzi swobodnych i pewnych siebie. Po drugie – zarówno papier, jak i koperta powinny być wykonane z odmian miłych w dotyku. Kartonowe zaproszenia, brązowy czy czerpany papier – to wszystko sprawi, że dotykiem nasi goście będą już bliżej natury i ogólnego klimatu ślubu i wesela. Trzecia ważna rzecz to dodatki. Jeżeli ludowe czy rustykalne klimaty mają stać się faktem to musimy zagrać nie tylko na oczach czy dotyku. Musimy też dodać element, który zadziała na wyobraźnię – np. suszony kwiat, słomę czy szorstki sznurek, który będzie przepaską zaproszenia. Takie detale naprawdę robią robotę! 🙂

Podsumowanie

A zatem już wiesz, w jakiej tonacji kolorystycznej powinny być utrzymane ludowe zaproszenia ślubne. Wiesz także, że każdy detal ma znaczenie. Użyte słowa, użyte akcenty, faktura wybranego do zaproszeń papieru. Jeżeli będziesz o tym wszystkim pamiętać, możesz być pewna, że Twoje rustykalne czy ludowe zaproszenie ślubne będzie idealnym wstępem do tego, co czeka Twoich gości weselnych!


Posty powiązane