Kwiatowe zaproszenia ślubne

Kwiaty są nieodłącznym elementem ślubu i wesela. Dekorują wnętrza – zarówno kościół czy salę w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak i lokal, w którym odbywa się przyjęcie. Obecne są także w bukiecie panny młodej oraz w butonierce pana młodego. Coraz częściej trafiają również na głowy w formie rustykalnych wianków. Nie dziwi zatem pomysł, aby wprowadzić je także na zaproszenia ślubne. Zwłaszcza, jeśli wesele ma odbyć się w wiosną lub latem.

Zaproszenia ślubne w kwiaty to uniwersalne rozwiązanie

Kwiaty są obecne na każdym ślubie. Towarzyszą gościom weselnym w formie dekoracji – na stołach, na ścianach, przy kościelnych ławkach, przy ołtarzu oraz wokół wejść. Niezależnie od panującej pory roku nie wyobrażamy sobie bez nich ani ślubu, ani wesela. Ich świeży wygląd i zapach są już niejako symbolem tego typu ceremonii, dlatego motyw roślinny na zaproszeniach ślubnych to wybór najbardziej uniwersalny i niezawodny. Nawet jeśli motyw przewodni ślubu i wesela nie został jeszcze wybrany, kwiatowy dekor na zaproszeniach idealnie dostosuje się do każdego typu dekoracji. Jednocześnie, kwiaty na papeterii mogą same stać się głównym motywem całego przyjęcia. Szczególnie wtedy, kiedy jest ono zaplanowane na wiosnę. Okres ten obfituje bowiem w największy wybór kwiatów, również sezonowych, a co za tym idzie najbardziej wyjątkowych. Zaproszenia z wzorem krokusów, hiacyntów, narcyzów, żonkili, tulipanów, konwalii czy piwonii mogą zatem na stałe kojarzyć się gościom z jedynym w swoim rodzaju wiosennym przyjęciem weselnym.

Kwiatowe akcenty nie tylko dla wesel w stylu rustykalnym

Kwiatowe zaproszenia ślubne to świeży i elegancki wybór, odpowiedni dla wesela w każdym stylu. Kartki tego typu mogą być zarówno barwne, udekorowane wielokolorowymi lub mocno nasyconymi kolorem kwiatami, jak i wyrazistymi, zielonymi liśćmi. Takie odsłony papeterii ślubnej będą odpowiednie dla wesel w klimacie rustykalnym i tradycyjnym, a także w przypadku przyjęć, w których to właśnie te konkretne okazy będą grały pierwsze skrzypce zarówno w dekoracji sali i kościoła, jak i w bukiecie panny młodej. Jeśli planujemy uroczystość w klimacie z nutą glamour, warto wybrać zaproszenia w kwiaty z bardziej pastelowymi kolorami lub udekorowane ornamentami z motywem roślinnym. Takie kartki będą jeszcze bardziej eleganckie i doskonale wpiszą się w wyszukany, luksusowy wręcz styl naszego przyjęcia – zwłaszcza jeśli będą delikatnie połyskliwe.

Kwiaty weselne nie tylko w bukiecie

Róże, lilie, storczyki, goździki, gerbery, frezje czy gardenie – kwiaty niezmiennie kojarzą nam się z oprawą ślubów i wesel. Nic zatem dziwnego, że równie dużą popularnością cieszą się także kwiatowe zaproszenia ślubne, zarówno w bogatym, wielokolorowym, jak i minimalistycznym stylu. Wybierając tego typu motyw dla papeterii ślubnej, możemy mieć pewność, że zrobi ona na gościach ogromne wrażenie.


Posty powiązane