kartki firmowe z motywem religijnym

Święta Bożego Narodzenia to okres, który w naszej kulturze i tradycji nierozerwalnie związany jest ze składaniem życzeń. Ciepłymi słowami odbarzają się nie tylko bliscy i przyjaciele, ale również sąsiedzi, wspólnicy i pracownicy. Jest to również moment, w którym pracodawcy kierują życzenia do swojego zespołu. W jaki sposób życzyć sobie najwazajem wszystkiego dobrego, tak, aby było to serdeczne, a jednocześnie pozwoliło zachować dystans?

Czy kartki świąteczne wciąż są w modzie?

Jednym ze sposobów składania życzeń jest wręczenie bądź wysłanie specjalnie zaprojektowanej kartki. To prawda, że popularność kartek w ostatnich latach trochę zmalała. Wszystko za sprawą wszechobecnych telefonów komórkowych i Internetu, dzięki którym można przesłać życzenia do danej osoby w każdym momencie. Wręczenie kartki wymaga planowania, trzeba ją kupić, napisać życzenia, a potem wysłać bądź komuś podarować. Dzięki temu świąteczne kartki zyskują na wartości. Odbiorca wie, że przygotowanie życzeń w formie kartki świadczy o zaangażowaniu. Poza tym, wielu ludzi lubi otrzymać pięknie zdobione kartki, które można potem wykorzystać w dekorowaniu domu na Święta bądź schować na pamiątkę. Z tego powodu kartki świąteczne to idealny pomysł dla firm, gdzie ludzie spędzają razem mnóstwo czasu i chcieliby życzyć sobie nawzajem radosnych Świąt.

Kto powinien sięgnąć po kartki z motywem religijnym?

Wybierając kartę na Święta Bożego Narodzenia często można stanąć przed dylematem, czy powinna zawierać ona motyw religijny. Z jednej strony, wydarzenie to ma charakter religijny, z drugiej – wiele osób niewierzących celebruje ten czas na mocy tradycji. Wydaje się, że kartki z motywem religijnym będą lepszym wyborem w przypadku, gdy odbiorca jest osobą wierzącą. Opowieść o narodzeniu Jezusa jest jednak w naszej kulturze znana każdemu. Większość osób, które nie deklarują się jako religijne, odbiorą kartę z motywem biblijnym jako miły gest, akceptując znajdujący się na niej motyw, a nawet doceniając piękny efekt wizualny. Jeśli jednak adresat kartki nie chce ryzykować, bez problemu znajdzie kartkę z motywem neutralnym.

Jak wybrać kartki świąteczne spośród wielu propozycji?

Kartki dla firm kupowane są na ogół w dużych ilościach. Ważna jest więc ich cena. Zamawiający często mają również wysokie oczekiwania co do szaty graficznej. Na szczęście bogata oferta daje duże możliwości wyboru. Wybierając dany projekt, warto zastanowić się, do kogo kartki będą skierowane? W przypadku międzynarodowego zespołu składającego się z młodych ludzi dobrym pomysłem będzie kartka o ciekawym i niebanalnym układzie graficznym. Z kolei w przypadku osób w wieku przedemerytalnym lepszym rozwiązaniem będzie elegancka kartka z klasycznymi motywami np. przedstawienie Świętej Rodziny w szopce . Równocześnie istnieje potrzeba wyważenia formy między oficjalnym charakterem a serdecznością życzeń i oryginalnością, którą firma chce się wykazać. Na koniec warto się również zastanowić, co kartka może świadczyć o firmie, jaki jej wizerunek ma prezentować w oczach odbiorców?

Kartki świąteczne jako ciepły i miły gest

Wybór kartek z motywem religijnym nie jest dla firm sprawą prostą. Kluczowym aspektem jest tutaj czas. Warto z czasowym wyprzedzeniem zastanowić się, które kartki będą odpowiednie oraz w jakiej ilości je zamówić. Później pozostaje czekać na uśmiech ze strony ich adresatów.


Posty powiązane