Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Ślub oraz wesele, to dla wielu z nas, jedne z najważniejszych chwil życia. Najważniejszy dzień, początek nowej drogi życia, wspaniałe wspomnienia. Panna Młoda chce, by wszystko wyszło perfekcyjnie. Pan Młody dostaje często istnego bólu głowy od nawału spraw do ogarnięcia. Ile osób, tyle postaw, ale faktem jest, że każdy się po prostu stara, by w kluczowych momentach wszystko grało jak należy. Od orkiestry, po weselne menu. Od przysięgi (by broń Boże się nie pomylić!) po pierwszy taniec. Wszystko to zazwyczaj utrzymane jest w jednej stylizacji, bo trudno spodziewać się jeden obrus był czarny, drugi biały, a jeszcze kolejny np. czerwony (chyba, że taka konwencja Alicji z Krainy Czarów komuś chodzi akurat po głowie!). Jak zatem dopasować do tych wszystkich możliwości zaproszenia ślubne? Jakie zaproszenia ślubne wybrać, by pasowały do konkretnego stylu wesela? O tym opowiemy dzisiaj!

Podstawowe typy ślubów i wesel

Wydawać by się mogło, że ile osób, tyle też pomysłów na wesela. Byłaby to prawda, gdyby nie fakt, że większość z nas nie wyobraża sobie jednak ślubu poza kościołem, a i oferta sal weselnych czy restauracji – mimo, że coraz szersza – nadal nas w jakimś stopniu ogranicza. Dlatego, mimo, że każdy dzień ślubu i późniejszej celebracji jest wyjątkowy, wiele z imprez jest do siebie podobnych. Tym samym możemy pokusić się o zawężenie do pięciu podstawowych typów ślubów i wesel, które w kolejnych akapitach omówimy w kontekście wybrania zaproszeń ślubnych. O tym jakie zaproszenia ślubne wybrać decydujemy bowiem my, ale zawsze w odniesieniu do stylu ślubu, jaki sobie wymarzyliśmy!

Jakie zaproszenia ślubne wybrać pod konkretny styl?

Poniżej przedstawiamy pięć podstawowych typów ślubów i nasze rekomendacje zaproszeń ślubnych do każdego z nich. Oczywiście zaproszenia ślubne muszą się podobać przede wszystkim Wam! Ale i dobrze jest, kiedy współgrają z ogólnym założeniem tego, jak będzie wyglądał Wasz najpiękniejszy dzień w życiu!

Śluby rustykalne

Piekielnie modne śluby i wesela w stylach rustykalnych i boho wymagają również przyjemnych dla oka i dłoni zaproszeń ślubnych. Na rzeczonych przeważają wzory kwiatowe lub proste zdobienia jak małe wstążki, suszone kwiaty czy kawałki sznurków. Zamiast papieru, tego typu zaproszenia często są kartonowe. Jeżeli jednak decydujecie się na papier, wówczas najlepiej zainwestować w nieco grubszy – ten przypominający papiery czerpane.

Jakie zaproszenia ślubne wybrać na ślub klasyczny?

Na klasyczny ślub można zaprosić na wiele sposobów. Kolorystycznie najlepiej ograniczyć się do bieli lub pasteli. Na miejscu będą zarówno kwiaty, jak i nienachalne wzory geometryczne. Niezbyt fantazyjna czcionka oraz papier bez specjalnych udziwnień. Oczywiście i w tym przypadku sprawdzą się nawet małe detale jak wstążki czy inne delikatne zdobienia – nawet ocierające się o biżuteryjność.

Śluby eleganckie

Eleganckie i dystyngowane śluby i wesela nadadzą się idealnie by anonsować je zaproszeniem ślubnym z geometrycznym wzorem lub biżuteryjnym detalem jak perełka czy cyrkonia. W tym przypadku można sobie pozwolić na więcej pod kątem zastosowanego liternictwa czy papieru z lakierem. Rekomendowane kolory to biel lub czerń. Dobrym pomysłem jest ich miksowanie – np. wykorzystując do tego wcześniej wspomniane wzory geometryczne.

Śluby proste / skandynawskie

Te śluby lubią kolory natury – przybrudzone granaty, zielenie czy spłowiałe brązy lub kolor stali. Jakie zaproszenie ślubne wybrać aby dopasowało się do skandynawskiego stylu oprócz w/w kolorów? Na pewno minimum detali i udziwnionych czcionek. Prosty i sensowny przekaz. Delikatne kreski oddzielające poszczególne partie tekstu – to maks, na jaki można sobie w tym przypadku pozwolić. 🙂

Śluby alternatywne

Są jeszcze śluby, które nie mieszczą się w żadnej z powyższych kategorii. Zazwyczaj są to śluby, które wykraczają poza zakładane przez gości ramy i… to świetny pomysł! Z doświadczenia wiemy, że śluby najlepiej pamiętane to zazwyczaj właśnie te, które czymś się odróżniały. Ale tutaj nie będziemy pomocni. Wariacji i alternatyw jest tyle, że sami będziecie musieli określić co, dla danego weseliska i ślubu, sprawi się najlepiej jako zaproszenie ślubne. Niemniej zawsze zapraszamy do zamówienia takowych właśnie u nas! 🙂


Posty powiązane