Ile-kosztują-zaproszenia-ślubne

Czy to ile kosztują zaproszenia ślubne widać?

Zaproszenia ślubne to dla niektórych osób tylko formalność. Świstek papieru, którego życie trwa 30 sekund, nad którym nie ma się specjalnie sensu rozwodzić. To ile kosztują zaproszenia ślubne ma znaczenie, o ile kosztują mało. Czy to rozsądne podejście? Czy tanio znaczy dobrze? Dlaczego pozornie podobne zaproszenia ślubne może dzielić nawet złotówka lub dwie za egzemplarz? Dla nas – jako entuzjastów biletów wizytowych, zaproszeń i podziękowań, odpowiedź jest jednoznaczna! Im więcej czasu poświęcimy na wybór zaproszeń ślubnych i im lepszą jakość zaprezentują, tym lepiej – jako para młoda – zostaniemy odebrani.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Zaproszenie ślubne to pierwszy oficjalny zwiastun nie tylko samego faktu ślubu i wesela, ale również tego, w jakim stylu i na ile swobodnie para młoda wyobraża sobie tę imprezę. Jeżeli zaproszenie będzie eleganckie lub pozbawione wielkich esów floresów, wówczas możemy spodziewać się klasycznego polskiego ślubu i wesela. Prawdopodobnie impreza odbędzie się w sali weselnej lub klasycznym pałacu. Jeżeli natomiast spotkamy się z bardziej oryginalnym zaproszeniem ślubnym w rustykalnym lub skandynawskim stylu, wówczas może być już różnie. Być może wesele odbędzie się w stodole lub wyremontowanym folwarku, a kościół i sala utrzymane w ciepłych kolorach lub – w przypadku zaproszeń oszczędnych i chłodnych – w bardziej granatowych i rześkich kolorach. Tak czy owak pewną konwencją już rozpoznamy za pośrednictwem zaproszeń ślubnych. Goście z miejsca zauważą również subtelne różnice świadczące o tym, ile zaproszenia ślubne kosztowały. Ok – to nie jest najważniejsze w tym dniu – co i ile kosztuje. Ale nikt jednak nie chce wesela w sali z dykty, zwiędłych kwiatów i oszczędności na jedzeniu. Wtedy lepiej nie organizować klasycznego wesela.

Materiały - przyczyna tego ile kosztują zaproszenia ślubne

Gramatura papieru lub tektury, zastosowanie uszlachetniaczy i lakierów, wysokiej jakości druk, dodatki, personalizacja i koperta – te rzeczy determinują to, ile kosztują zaproszenia ślubne. Z części można zrezygnować, a część zamówić gorszej jakości i wówczas właśnie spotkamy się z najtańszymi rozwiązaniami. Nie ma się jednak co oszukiwać – takie zaproszenia ślubne pozostawiają wiele do życzenia.

A więc ile kosztują zaproszenia ślubne?

Najtańsze zaproszenia ślubne oferowane są już od około 50 groszy za egzemplarz. Oferowane są jednak wówczas zazwyczaj bez dopasowanej koperty i bez możliwości personalizacji. Wydrukowane są również na papierze o małej gramaturze co od razu czuć. Nie są również pokryte żadnym uszlachetnieniem, które nadaje im trwałości, sztywności i po prostu sprawia, że zaproszenie wygląda lepiej. Zaproszenia dobrej jakości to koszt od 2 do 4 złotych za egzemplarz. Konfigurując zaproszenia w tej cenie mamy już możliwość personalizowania przekazu i zmiany kolorystyki. Najdroższe zaproszenia ślubne kosztują powyżej 5 złotych. Zazwyczaj zawierają już dodatki, które należy dodawać ręcznie, a to zawsze skutkuje nieco wyższą ceną. Ogólnie jednak należy stwierdzić, że nawet wybór najdroższych zaproszeń ślubnych nie zrujnuje nikogo finansowo. Oszczędność natomiast zostanie natychmiast wychwycona.


Posty powiązane