kartki swiateczne dla firm

W okresie przedświątecznym wielu z nas zastanawia się, jak zaskoczyć bliskich niebanalną kartką świąteczną. Zwolennicy łatwych rozwiązań z pewnością sięgną po standardowe wzory, które w tym okresie zakupić można w zasadzie wszędzie – od sklepu z papeterią, przez księgarnię, po sklepy spożywcze włącznie. Tymczasem okazuje się, że pięknie skomponowane, a czasem również własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, to nie tylko piękna pamiątka, ale również wyraz naszych uczuć i serdecznych życzeń.

Stawianie na naturę zawsze się opłaca.

Jednym z ciekawszych i z pewnością modnych w ostatnich latach rozwiązań, stały się ekologiczne kartki świąteczne. Są to kartki wykonane ręcznie, z użyciem naturalnych surowców – kartonu pochodzącego z recyclingu, odzyskanego papieru, a także wszelkiego rodzaju ozdób, pozyskanych wyłącznie z natury i bez szkody dla środowiska. Takimi ozdobami mogą być np. szyszki, fragmenty kory, igły z drzew iglastych (pamiętajmy w tym miejscu, by nie zrywać igieł bezpośrednio z drzew) oraz wiele, wiele innych. W tym przypadku, zwłaszcza jeśli kartkę wykonujemy własnoręcznie, ogranicza nas wyłącznie nasza własna wyobraźnia.

Takie ekologiczne kartki świąteczne, wykonane np. z ekologicznego papieru odzyskanego z masy recyklingowej, to wspaniała pamiątka zwłaszcza dla tych, którzy z dbania o środowisko uczynili swój styl życia. Jako ozdoby uzupełniające, stosowane są najczęściej różne rodzaje papieru, papier czerpany, gazety tradycyjne, a także sznurki jutowe, które doskonale komponują się zarówno z ozdobnymi kartkami, jak również służą nam do obwiązywania zapakowanych już prezentów.

Kartki Świąteczne eko

Piękne wzory i kolory, a wszystko w 100% naturalne.

Jak sama nazwa wskazuje, kartki świąteczne powinny odzwierciedlać cudowny klimat świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też najpopularniejszymi wzorami są pięknie zaprojektowane choinki, ozdoby świąteczne, renifery i wszelkie zdobienia, które bezpośrednio kojarzą się nam z tym czasem w roku. Ciekawym dodatkiem do kartki, są także wspomniane wcześniej naturalne dodatki – kora, drobna szyszka, jak również zasuszone, pachnące owoce. Najpopularniejsze w tym czasie są suszone plastry pomarańczy, goździki, a nawet cynamon. Świąteczne kartki dają nam w tej kwestii całkiem spore pole do popisu.

Szeroka gama zapachów, wzorów i kolorów sprawia również, że wiele firm decyduje się obdarować nimi swoich pracowników w czasie przedświątecznym lub w ramach symbolicznego upominku, podczas firmowych Wigilii. Nic w tym dziwnego, ponieważ ekologiczne kartki świąteczne są pięknym i wartościowym souvenirem, który zdecydowanie wpisuje się w ten wyjątkowy czas końca roku.

Najprostsze rozwiązania bywają zwykle najlepsze.

Przed własnoręcznym przygotowaniem lub zakupem kartki świątecznej, warto zastanowić się, jaki styl preferuje obdarowywana przez nas osoba. Czy zależy nam na wzorze klasycznym, bogato zdobionym, czy jednak minimalistycznym. Bogata oferta świątecznych kartek ekologicznych sprawia, że z pewnością każdy odnajdzie w niej coś dla siebie lub dla swoich bliskich. Warto pamiętać, że pięknie zaprojektowana i wypełniona przez nas osobistymi, najlepszymi życzeniami kartka, to doskonałe uzupełnienie świątecznego podarunku, jak również wyjątkowo ciepły sposób na wyrażenie naszych uczuć.


Posty powiązane