Czarne zaproszenia ślubne

Czarne zaproszenia ślubne to rzadko spotykana forma na poinformowanie swoich przyszłych gości o ślubie i weselu. W tym artykule zastanowimy się wspólnie dlaczego tak się dzieje i czy ta rzadkość jest plusem czy minusem. Czarne zaproszenia ślubne mają bowiem sporo zalet i mamy zamiar opowiedzieć Ci o wszystkich z nich! Zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu! Na pewno będzie on dla Ciebie odpowiedni i jeżeli tylko zastanawiałaś się czy to dobry pomysł, powinien utwierdzić Cię w tym przekonaniu! 🙂

Czarne zaproszenia ślubne - przyczyny “niszowości”

No cóż, nie ma co ukrywać, czerń kojarzy nam się z poważnymi, a niekiedy nawet smutnymi okazjami. Nawet Pana Młodego coraz rzadziej spotkać można w klasycznym czarnym garniturze. W zasadzie czarne pozostają fraki, a garnitury coraz częściej są niebieskie, granatowe, antracytowe czy nawet z jasnej wełny. Tak czy owak, wesele zazwyczaj oznacza biel czy beże. Obrusy, sukienki, dekoracje, kwiaty – czerń występuje na samych ślubach i weselach niezwykle rzadko. Zdecydowanie częściej natomiast spotykamy ją w momentach zadumy czy smutku. Ale spokojnie! Czerń ma bowiem jedną – zdecydowaną przewagę nad innymi kolorami. Kojarzy się bowiem z elegancją, a może nawet pewnym luksusem, co sprawia, że inteligentne i nieprzesadzone czarne zaproszenia ślubne będą świetnym wyborem by zapraszać na pewien konkretny typ ślubu i wesela – te klasyczne, ale i te eleganckie.

A kiedy czarne zaproszenia ślubne będą ok?

Czarne zaproszenia ślubne będą świetne, kiedy będziemy chcieli w pierwszej kolejności zaprezentować elegancję. Z czernią doskonale komponują się srebrzenia czy złocenia – byle nie przesadzić! Czarny kolor – szczególnie ten przybrudzony nieco – będzie świetnym tłem dla zaproszeń ślubnych w skandynawskim stylu. Czerń potrafi świetnie spasować się z prostotą komunikując jednocześnie podniosły lub uroczysty charakter imprezy w nienachalny sposób.

Czerń dla klasyki?

Owszem! Czarny kolor – występujący samotnie, jak również w zestawieniu z bielą czy srebrzeniami lub złoceniami, będzie równie dobrym pomysłem, by wykorzystać go do zaproszeń na śluby i wesela o klasycznym, bądź eleganckim wymiarze. Połączenie czerni i bieli pojawia się już zdecydowanie częściej na zaproszeniach ślubnych, a i często towarzyszą im pewne wzory geometryczne mające dwojakie zadanie. Po pierwsze porządkują przestrzeń na zaproszeniu ślubnym, a po drugie dodają karcie nieco więcej splendoru i elegancji. Wykorzystanie czerni jako dominującego koloru wydaje się zatem sensownym pomysłem, kiedy chcemy zaprosić na ślub klasyczny lub elegancki – np. w wykwintnych pałacowych wnętrzach.

Z jakimi kolorami pasuje czerń?

Kolejną zaletą czarnego koloru jest jego wysoka kompatybilność z innymi kolorami z palety. Wygląda bardzo dobrze z mocno nasyconymi zieleniami, fioletami i pomarańczami. Takie połączenie kolorystyczne rekomendujemy kiedy zapraszamy np. na obiady weselne, a nie klasyczne wesela. Prosta konstrukcja zaproszenia w zestawieniu z odważną i nowoczesną kolorystyką, będą pasowały do tej formy celebrowania ślubu. Poza tym czerń równie dobrze pasuje ze srebrem, złotem, bielą oraz niektórymi kolorami pastelowymi. Jest zatem całkiem przyjemnym kolorem dominującym, stanowiącym jednocześnie tło wydobywające z innych kolorów głębię. Naszym zdaniem warto się pobawić!

Czarne zaproszenia ślubne - podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przekonał Cię o zaletach posługiwania się czarnymi zaproszeniami ślubnymi. Mają one sporo zalet, występują dosyć rzadko (w całości czarne) i stanowią wspaniały wstęp do eleganckich lub niekiedy skandynawsko prostych ślubów i wesel. Dlatego na pewno warto je rozważyć i nie odrzucać przez powszechny stosunek do czarnego koloru i tego, jakim uroczystościom ZAZWYCZAJ towarzyszy. Powodzenia i polecamy się przy wyborze Twoich wymarzonych zaproszeń ślubnych.


Posty powiązane