Cytaty na zaproszenia ślubne

Najlepsze cytaty na zaproszenia ślubne? Mały Książe!

Wielu z Was nie chce wyważać otwartych drzwi. Jeżeli ktoś coś pięknie ujął w słowa, to po co zaprzątać sobie głowę czymś niezwykle oryginalnym co koniec końców może sprowadzać się do czegoś pretensjonalnego czy wydumanego. Literatura wydała ze swych lędźwi całe mnóstwo wspaniałych cytatów, które doskonale komponują się z niezwykłą uroczystością, jaką jest ślub i wesele. Sprawdź zatem jakie cytaty na zaproszenia ślubne oferuje Mały Książe!

Mały Książe, czyli skarbnica cytatów na zaproszenia ślubne

Przejdźmy do rzeczy! Antoine de Saint-Exupery miał niebywały dar do ubierania w słowa prostych uczuć. Oto, co może szczególnie dobrze wkomponować się w Wasze zaproszenia ślubne:

 

 • “Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”
 • “Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.”
 • “Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.”
 • “Żyć możesz tylko tym, za co zgodzisz się umrzeć.”
 • “Oczy są ślepe, należy szukać sercem.”
 • “Czy gwiazdy świecą po to żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją?”
 • “Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.”
 • “Zrób mi tę przyjemność. Uwielbiaj mnie mimo wszystko.”

Inne cytaty na zaproszenia ślubne z literatury

Prawda, że piękne? Mały Książe przypomina o tym, jak niewiele potrzeba, by wypełnić nasze serca jedną osobą i kilkoma prostymi słowami ułożonymi w odpowiedniej kolejności. Niemniej jednak, nie tylko Mały Książe obfituje w cytaty na zaproszenia ślubne. Znamy jeszcze kilka pozycji, z których można czerpać pełnymi garściami. Szczególnie wdzięczna jest pod tym względem literatura rosyjskojęzyczna oraz anglosaska. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Wszak największe dzieła literackie – według wielu – powstały w epoce romantyzmu! Romantyzm bowiem uwolnił nie tylko umysły, ale i serca literatów. Pierwsze z brzegu przykłady:

 

 • “Żaden ogień, żaden niepokalany blask nie dorównuje temu, co człowiek może stworzyć w tajnikach swego serca.” Wielki Gatsby
 • “Każda miłość jest zdradą ponieważ schlebia życiu.” Czarownice z Eastwick
 • “Kochali się dlatego, że tak chciało wszystko dookoła: ziemia pod ich nogami, niebo nad głowami, obłoki i drzewa.” Doktor Żywago
 • “Ja mogę żyć tylko sercem. wy zaś żyjecie według zasad.” Anna Karenina

Cytaty na zaproszenia ślubne

Każdy z nas ma inne talenty. Niektórzy dobrze grają w tenisa, inni seryjnie zbijają wszystkie kręgle, a jeszcze inni potrafią skrupulatnie i idealnie kłaść płytki. Jeżeli coś robisz dobrze zapewne czerpiesz z tego satysfakcję. Dlaczego zatem nie skorzystać ze słów tych, którzy w tym się specjalizują? Sądzimy, że cytaty na zaproszeniach ślubnych to całkiem zręczny sposób na przekazanie tego, co drzemie nam w sercach. Chcecie więcej inspiracji? A może macie swój ulubiony cytaty, o którym zawsze marzyłyście, by znalazł się na bilecikach, zaproszeniach lub podziękowaniach dla gości? Dajcie znać w komentarzach!


Posty powiązane