Zaproszenia-ślubne-w-kwiaty

Zaproszenia ślubne w kwiaty - must have!

Żadna z nas nie wyobraża sobie ślubu i wesela bez kwiatów. Czym innym bowiem przystroić kluczowe miejsca w kościele czy sali weselnej? Co innego odmieni tak mocno nasze ślubne uczesanie czy marynarkę Pana Młodego, jeżeli nie delikatny kwiatowy akcent? Również goście są przyzwyczajeni do tego, że kwiaty być muszą i basta. Doprawdy śluby i wesela lub obiady weselne rzadko kiedy odbywają się bez kwiatowych strojeń. Dlatego nie jest dziwnym, że i zaproszenia ślubne w kwiaty są tak popularne i towarzyszyły oficjalnym i uroczystym imprezom co najmniej od XVIII wieku!

Zaproszenia ślubne w kwiaty - czy zawsze?

Mimo ogromnej popularności, nawet zaproszenia ślubne w kwiaty mają swoje mankamenty. Zdziwiona?! A jednak! Dzieje się tak np. poprzez delikatnie rosnący trend wesel w skandynawskim stylu, które generalnie lubują się w prostocie. O tyle o ile w trakcie ślubu czy nawet wesela w tym stylu spotkamy się z delikatnymi kwiatowymi ozdobami, tak nie uświadczymy ich już na zaproszeniach ślubnych, które są niezwykle proste i ograniczają się do jednostajnego liternictwa i mono koloru, ewentualnie przełamanego delikatnymi liniami czy wzorami geometrycznymi. Poza tym, kwiatowe zaproszenia ślubne sprawdzą się i w przypadku ślubów sielskich, ludowych, rustykalnych, boho, tradycyjnych, a nawet tych najbardziej wykwintnych. Oznacza to, że sprawdzą się w około 95% przypadków.

Czy pora roku ma wpływ na to, jakie kwiaty powinny być na zaproszeniach ślubnych?

Warto zwrócić uwagę, że na tak postawione pytanie, nie przewidziano jednej dobrej reguły. Nikt bowiem nie zabroni nam wykorzystania maków – czyli kwiatów wiosennych – w zaproszeniach ślubnych anonsujących uroczystość, która odbędzie się we wrześniu. Maki w takim wypadku będą nawet całkiem poprawne bo charakteryzują się pięknym czerwonym kolorem, który swoim ciepłem i głębią doskonale pasuje do schyłku lata i początku jesieni. Ten przykład doskonale obrazuje fakt, że większe znaczenie ma kolorystyka niż sezonowość. Latem przeważnie wybieramy do zaproszeń ślubnych i wystroju kościoła czy sali weselnej kwiaty o jaśniejszych i ostrzejszych tonacjach – soczyste zielenie, żółcie czy biel. Jesienią natomiast chętniej skłaniamy się do kwiatów o cieplejszych barwach. Wiosna to znowuż królestwo polnych kwiatów o przeróżnych kolorach.

Podsumowanie

Kwiaty na zaproszeniach ślubnych sprawdzą się na wielu stylizacjach, jak również na kopertach, w których często mamy okazję rzeczone zaproszenia przekazywać. Pasują do wielu kolorów tła i nie kłócą się z większością standardowo wykorzystywanych czcionek. Są bezpretensjonalne i biorąc pod uwagę fakt, że kwiaty są zawsze obecne na ślubach i weselach, nie ma w zasadzie powodu, by rezygnować z nich na ślubnych zaproszeniach. Zaproszenia ślubne w kwiaty to również całkiem dobry sposób na kompromis między Panną a Panem młodym, którzy często mają własne wizje na to, jak idealne zaproszenia powinny wyglądać. Kwiaty mają magiczną moc godzenia kochanków! 🙂


Posty powiązane