Zaproszenia ślubne przez internet

Czasy kiedy wybieraliśmy zaproszenia ślubne w kwiaciarniach czy sklepach stacjonarnych chyba minęły bezpowrotnie. Oferta internetowa jest szeroka jak piaski sahary, a biorąc pod uwagę korzystne prawo związane ze zwrotami, nie musimy też obawiać się, że otrzymamy coś, czego nie zamawialiśmy. Oczywiście przy wyborze zaproszeń ślubnych przez internet warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które zminimalizują ryzyko kupna zaproszeń, które będą urągały wszelkim standardom. Oczywiście nasza lista jest całkiem subiektywna, ale bazuje na szerokim doświadczeniu w branży. Zapewne można dodać do niej jeszcze kilkanaście zmiennych, ale my skupiliśmy się na najważniejszych. Zapraszamy do lektury!

Sklep internetowy z zaproszeniami ślubnymi

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest polityka reklamacji i zwrotów. Teoretycznie i praktycznie, każdy sprzedawca internetowy dostarczając Ci usług lub produktów, musi pozostawić Ci furtkę do reklamacji, jeżeli wysłany przez niego produkt okazał się nie spełniać Twoich oczekiwań. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kupujesz nie widząc rzeczywistego produktu, a błędy w opisach internetowych zdarzają się w zasadzie ciągle i ciągle bo po drugiej stronie siedzą ludzie, którzy też mogą popełniać błędy. Dlatego ważne jest, by sklep internetowy zapewnił Cię o tym, że w przypadku problemów, będzie po prostu fair. Warto jednak wiedzieć przed zamówieniem jak najwięcej, a często zdarza się, że opis produktu może nie być specjalnie bogaty. W tej sposób płynnie przechodzimy do kolejnego punktu.

Kontakt przy wyborze zaproszeń ślubnych

Czyli do kontaktu ze sklepem z zaproszeniami ślubnymi. Zazwyczaj – przy okazji ślubu i wesela – mamy mnóstwo pytań. I nic dziwnego! Dla 99% ludzi, ta impreza będzie największą zorganizowaną w życiu i wymaga połączenia wielu różnych rzeczy i ludzi w całość, by ładnie wszystko zagrało. Wszak każdy ślub i wesele mają być wyjątkowe. Dlatego kupując zaproszenia ślubne często mamy prośby o poprawki albo dodatkowe pytania o fakturę czy gramaturę papieru.

 

Dobrze zatem znaleźć sklep, który jest obsługiwany przez komunikatywnych ludzi. W przypadku zaproszeń ślubnych są to często właściciele i ludzie bezpośrednio zaangażowani w produkcję co jest korzystną okolicznością ponieważ w połączeniu ze swoim doświadczeniem, nie muszą z nikim konsultować odpowiedzi i dokładnie wiedzą co jest możliwe, a co niekoniecznie. Tak np. jest w przypadku sklepu z zaproszeniami ślubnymi merryme.pl – stworzonego przez pasjonatów dziedziny.

Wygląd i opinie sklepu z zaproszeniami ślubnymi

Wygląd jest ważny. Potwierdza bowiem, że ludzie po drugiej stronie przykładają wagę do estetyki, a wtedy jest spora szansa, że i proponowane przez nich zaproszenia ślubne są wykonane z dbałością o szczegóły. Poza tym z czysto utylitarnego punktu widzenia – po prostu każdy woli kupować w pięknym sklepie, a nie zapuszczonym 20latku.

 

Co jednak jest ważniejsze od wyglądu? Opinie! Te w przypadku sklepów internetowych o stosunkowo niszowym charakterze – a do takich należą sklepy z zaproszeniami ślubnymi – dosyć trudno znaleźć. Jeżeli już istnieją to zazwyczaj jest ich kilka, ale już samo to daje nam pewien wgląd w to, jak dany sklep internetowy funkcjonuje. Warto sprawdzić wszystko – opinie google, opinie na facebooku, opinie na ceneo. Ale… jest też pewien problem.

Rekomendacje i marketing szeptany - uważaj!

Tym problemem są fake konta tworzone tylko po to by wystawiać fałszywe opinie. Jeżeli zatem zauważysz, że dany sklep ma np. 5 opinii, ale wszystkie są wystawione w tym samym czasie i nie oferują wiele informacji, wówczas jest bardzo prawdopodobne, że te opinie zostały zamówione. Podobnie rzecz się ma z marketingiem szeptanym. Istnieją fora ślubne gdzie często pyta się kogoś o rekomendację. Wówczas możesz być pewna, że przynajmniej część z odpowiedzi to opłaceni “szeptacze”, którzy swoim domniemanym doświadczeniem z danym sklepem, rekomendują go i Tobie. Warto na to uważać i po prostu zestawiać z sobą wiele różnych zmiennych.

Podsumowanie - zaproszenia ślubne przez internet

Generalnie jednak nie ma co się bać. Rynek zweryfikował większość złych sklepów, ponieważ sporo w tym biznesie zależy od rekomendacji znajomych. Poza tym obecnie jakość samych wyrobów została postawiona na bardzo wysokim poziomie, więc trzeba mieć wyjątkowego pecha, by trafić na towar o kiepskiej jakości. Oczywiście, jeżeli nie zamawiamy zaproszeń za 20 groszy sztuka… Życzymy Ci powodzenia w wyborze zaproszeń ślubnych i rekomendujemy, by poświęcić na to nieco więcej niż 2 minuty. 🙂


Posty powiązane

One thought on “Zaproszenia ślubne przez internet? Nie bój się!

  1. Reply
    Kornelia Zakościelna
    17 września 2019 at 10:15

    Teraz w internecie mamy tak wiele szablonów do wyboru, że naprawdę człowiek nic innego nie musi robić, tylko usiąść i wybrać 🙂