Zaproszenia ślubne przewiązane sznurkiem

Zaproszenia ślubne przewiązane sznurkiem to doskonała propozycja dla par, które planują wesele z motywem natury w tle!

Romantyczne zaproszenia w rustykalnym stylu

Ślub i wesele w konkretnym stylu, któremu podporządkowane są dekoracje, stylizacje pary młodej i wszelkie dodatki to trend ślubny, który obowiązuje już od kilku sezonów. Swoboda, natura, ekologia, subtelność, lekkość to wiodący motyw wielu ceremonii i przyjęć. Jakie zaproszenia będą najlepiej pasować do takiej tematyki?

Czy zwykły sznureczek może być elementem dekoracyjnym? Okazuje się, że tak! Wszystko dlatego, że niezwykle popularne style, takie jak boho i styl rustykalny, pozwalają na mieszanie wielu faktur i materiałów. To właśnie połączenie pozornie zwyczajnych przedmiotów, często niedokończonych lub starych pozwala stworzyć magiczny, niezapomniany efekt.

Kolory ziemi i natury

Niepowtarzalny, całkowicie indywidualny charakter ślubu i wesela sprawia, że nie ma miejsca na bezduszny perfekcjonizm. Nie sprawdzi się też nadmierny blask i błysk. Nie oznacza to jednak chaosu i bałaganu! Wszystkie elementy mają ze sobą współgrać. I dlatego wiodącą kolorystyką jest najczęściej złamana biel lub ecru w połączeniu z kolorami ziemi i natury. Idealne zaproszenia na ślub w stylu rustykalnym lub boho nie powinny być więc gładkie i lśniące – papier o lekko chropowatej fakturze, sznurek jutowy czy tradycyjna, szara koperta to najlepszy wybór!

ekologiczna fantazja

Materiały i wzory

Zaproszenie jest wizytówką wydarzenia, dlatego powinno wskazywać na wiodący motyw ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego, często organizowanego w plenerze. To właśnie ono będzie stanowiło podpowiedź dla gości, że na uroczystość inspirowaną sielskimi, rustykalnymi elementami lub artystyczną bohemą najlepiej wybrać zwiewne kreacje i delikatne bukiety kwiatów. W końcu te style to przede wszystkim powłóczyste materiały, koronki, patchwork, drewno, etniczne i folkowe wzory, kwiaty, lampiony, motywy roślinne, len, juta, miedź czy stare złoto.I właśnie to, oczywiście nie wszystko na raz, może znaleźć się nie tylko w dekoracjach, ale też w ślubnych zaproszeniach.

Własnoręczne wykonanie

Organizując ślub i wesele inspirowane wspomnianymi stylami warto postawić na samodzielne wykonanie przynajmniej części elementów dekoracyjnych czy też ręczne wypisanie zaproszeń. Ma być elegancko i z klasą, ale jednocześnie nie trzeba dążyć do pełnego perfekcjonizmu i ideału. Bardziej liczy się indywidualny charakter.

Artystyczna swoboda

Style inspirowane naturą i folklorem to najlepszy wybór dla każdego, kto lubi łączyć elegancję z prostotą. Jak żaden inny pozwalają wykazać się kreatywnością, pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Nic więc dziwnego, że zarówno styl rustykalny, jak i boho jeszcze długo nie oddadzą palmy pierwszeństwa. I dobrze, bo zaproszenia ślubne, winietki, kwiaty, dekoracje i stroje inspirowane tymi stylami wyglądają fenomenalnie. Naturalność, prostota, lekkość, spontaniczność spodoba się każdej romantycznej duszy.


Posty powiązane