Zaproszenia ślubne - klasyczne i eleganckie pomysły

Klasyczne i eleganckie zaproszenia ślubne to to, co jest bezapelacyjnie pierwszym wyborem zdecydowanej większości par młodych – tak dzisiaj, jak i kiedyś. Ale ale – nie tak prędko! Z definicji jest to prawda, ale prawdą jest też, że każdy pod pojęciem klasyki i elegancji zaproszeń ślubnych musi rozumieć to samo, prawda? Prawda! To, że jedno zaproszenie ślubne nazwiemy klasycznym, podczas kiedy będzie utrzymane w stylu boho, a drugie również nazwiemy klasycznym i eleganckim, a będzie ujmujące w skandynawskiej prostocie, to fakt – między boho, a skandynawią leży jednak przynajmniej morze bałtyckie – a to całkiem szerokie pole do nadinterpretacji. 🙂

Zaproszenia ślubne - co oznacza eleganckie i klasyczne?

No dobrze, co w takim razie oznacza, kiedy mówimy o zaproszeniach ślubnych klasycznych i eleganckich? Najczęściej będą to zatem zaproszenia z elementem kwiatowego zdobienia, na białym bądź beżowym podkładzie kolorystycznym na czystym (patrząc przez pryzmat faktury) papierze. Jeżeli chodzi o uszlachetnienie, to klasyczne i eleganckie zaproszenia ślubne są od nich w większości przypadków wolne. Nie oznacza to jednak, że w niektórych przypadkach nie sprawdzą się delikatne lakiery wybiórcze czy mini szalone akcenty kolorystyczne. Tak czy owak, w 2020 roku, to co rozumiemy pod pojęciem klasycznego / eleganckiego zaproszenia ślubnego, nadal będzie grawitowało wokół czegoś prostszego niż skomplikowanego.

Jak było kiedyś?

Jakkolwiek z dzisiejszej perspektywy może wydawać się to wręcz nieprawdopodobne, 99 na 100 zaproszeń ślubnych, było jeszcze 20 lat temu utrzymanych w jednym jedynym stylu – klasycznym. Nie istniały pojęcia, jak “rustykalne zaproszenia ślubne” czy te o skandynawskiej stylistyce. Wesela były do siebie całkiem podobne i niekiedy różniły się jedynie Parą Młodą oraz gośćmi. 🙂

Wówczas, na zaproszeniach ślubnych można było zazwyczaj spotkać kompozycje kwiatowe, które jednak nie grzeszyły skromnością. Mieliśmy okazję oglądać niedawno zaproszenia ślubne naszych rodziców i była to istna łąka! Dzisiaj na szczęście, pod pojęciem klasyki rozumiemy już coś innego – przede wszystkim prostotę, w którą okazjonalnie możemy wkomponować geometryczny czy kwiatowy wzór.

Propozycje eleganckich i klasycznych zaproszeń ślubnych

Dość wstępów. Poniżej prezentujemy cztery przykłady, eleganckich i klasycznych zaproszeń ślubnych, które znajdziesz w naszej ofercie. Każde z nich możemy nieznacznie zmienić, zgodnie z Twoimi preferencjami. Dla naszych grafików nie ma rzeczy niemożliwych, tym bardziej, że pracujemy na autorskich szablonach. Jeżeli zatem któreś z nich uznasz za interesujące, wówczas daj nam znać! Jeżeli żadne nie przypadło Ci do gustu, sprawdź naszą pełną ofertę zaproszeń ślubnych.

Pamiętaj - zaproszenie ślubne musi “pożenić” wiele ról!

Jeżeli, któreś z powyższych zaproszeń ślubnych przypadło Ci do gustu, ale chciałabyś dokonać korekty pewnych detali, zmienić kolorystykę czy wprowadzić inną zmianę, daj nam znać! Postaramy się stworzyć zaproszenie ślubne dopasowane do Twoich potrzeb estetycznych i stylu wesela. Najważniejsza rzecz to jednak to, by zaproszenie ślubne podobało się Wam! Ono pierwsze komunikuje jak podchodzicie do tematu, jak sobie wyobrażacie ten dzień i czego można się po nim spodziewać. Wiele osób nie docenia tego, jak ważne jest samo zaproszenie ślubne, w późniejszym odbiorze przez gości zarówno Was, jak również całego szczególnego dnia.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że przytoczone przykłady eleganckich lub klasycznych zaproszeń ślubnych oraz nasza próba przybliżenia definicji takowych, okazały się pomocne. Klasyka zawsze w modzie! Niezależnie od stylu. jaki przyjęliście na swoim ślubie i weselu, prosta elegancja i niespieszna stylistyka okażą się strzałem w dziesiątkę!


Posty powiązane