Zaproszenia ślubne - cytaty z Biblii

Wiele par młodych życzy sobie cytatów na swoich zaproszeniach ślubnych. Faktycznie – historia napisała już tyle przepięknych słów o miłości, lojalności czy oddaniu, że czasami nie warto wyważać otwartych drzwi, lecz sięgnąć do klasyki. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą propozycją. Zaproszenia ślubne i cytaty z Biblii – oto one:

Zaproszenia ślubne cytaty z Biblii

Spośród wszystkich cytatów i biblijnych tekstów, najbardziej znanym jest bodaj fragment Pierwszego Listu do Koryntian autorstwa Św. Pawła. Na pewno spotkałaś się z nim przy okazji innych ślubów. To bowiem niezwykle wdzięczne zobrazowanie tego, czym w istocie jest miłość. A brzmi to tak:

 

“Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”

 

Piękne i nieco długie, dlatego wiele par decyduje się na przycinanie fragmentu do pierwszych dwóch zdań.

Inne cytaty z Biblii na zaproszenia ślubne

W Biblii znajdziemy również sporo mniej znanych cytatów, które będą jednak równie doskonałe na zaproszenia ślubne. Biblia to skarbnica trafnych spostrzeżeń na temat miłości, lub ideału miłości, do którego dąży każda para. Oto kilka kolejnych propozycji:

 

Krótko, zwięźle i na temat:

 

“Gdzie skarb Wasz, tam i serce Wasze.”

 

Lub coś nieco dłuższego, co przypomina niejako dosyć współczesne stwierdzenia na temat miłości:

 

“Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od Ciebie.”

 

A może drobna wariacja z pierwszym zdaniem w Ewangelii Św Jana:

 

“Na początku było słowo. Nasze to… tak”

 

Lub nieco bardziej enigmatycznie:

 

“Nie bój się, wierz tylko.”

 

Albo patetycznie:

 

“Miłością ożywieni, służcie sobie wzajemnie.”

 

Czy radośnie:

 

“Wszystkie Wasze sprawy niech się dokonują w miłości!”

Cytaty z Pisma Świętego - skąd popularność

No cóż – mimo tego, że XXI wiek osiągnął już pełnoletność, latamy w kosmos i coraz więcej wiemy o świecie, to nadal jesteśmy przywiązani do tradycji w tym sensie, że cenimy rytuały i zdajemy sobie sprawę z ich wagi w Naszym życiu. Poza tym wielu z nas marzy o ślubie kościelnym – zawartym przed obliczem Boga. Wiara daje radość i nadzieję, a sam Bóg, w religii katolickiej jest źródłem całej miłości – dlatego cytaty z Biblii to całkiem sensowny i naturalny pomysł na akcent na zaproszeniu ślubnym. Zresztą każdy cytat z Bilibii jest w pewnym sensie “akuratny”. Po pierwsze, natchnieni autorzy, mieli w sobie całkiem niezły zmysł obserwacji, a późniejsi biblijni tłumacze opatrzyli pierwotne spostrzeżenia interesującą poetyką. Po drugie cytaty z Biblii na zaproszenia ślubne rzadko kiedy są patetyczne czy zbyt wyniosłe. Przeciwnie – odwołują się do najprostszych i najszczerszych uczuć i codziennych spraw.

Zaproszenia ślubne cytaty z Biblii

Podsumowując, mamy nadzieję, że kilka przedstawionych cytatów będzie dla Ciebie całkiem fajną inspiracją do wykorzystania lub przynajmniej dalszego poszukiwania cytatów z Biblii na Wasze zaproszenia ślubne. Wśród naszych artykułów znajdziecie również inne stricte związane z cytatami – np. ten, gdzie omawiamy cytaty na zaproszenia ślubne z Małego Księcia, które szturmem zdobywają w zasadzie każdą okazję do podkreślenia miłosnego charakteru danej uroczystości! To zresztą ciekawe, jak blisko – Biblia i Mały Książe – stoją obok siebie w pięknie i wpływie na naszą wyobraźnię i życie! Obie są także w top10 najbardziej wpływowych książek wszechczasów. Jedna ma setki stron, a druga niespełna kilkadziesiąt, co nie przeszkadza jej, być równie wdzięczną do wykorzystania w zaproszeniach ślubnych!


Posty powiązane

One thought on “Zaproszenia ślubne – cytaty z Biblii

  1. Reply
    Jarosław Młynek
    26 czerwca 2019 at 08:05

    Ciekawe cytaty, zapewne przypadną do gustu osobom, które szukają takich materiałów, które mogłyby wykorzystać na swoje zaproszenia 🙂