Zaproszenia ślubne 2019

Chcesz znać najnowsze propozycje? Sprawdź zaproszenia ślubne 2019 roku!

Zaproszenia ślubne w 2019 roku, co do zasady, spełniają swoją rolę tak jak w latach ubiegłych. Mimo, że wszyscy już wiedzą, że ten dzień nadchodzi, to zaproszenie ślubne sygnalizuje ten fakt formalnie i też jako pierwsze – swoją stylistyką, formą i treścią – wyznacza kierunek, w którym podąży Wasz ślub i wesele. Jeżeli zaproszenie ślubne posiada klasyczną formę karty utrzymanej w pastelach czy kwiatowych wzorach, wtedy zaproszeni wiedzą, że nie zamierzacie na swojej imprezie życia wyważać otwartych drzwi. Jeżeli jesteście tego typu parą i zamierzacie pobrać się w 2019 roku, to macie szczęście. Zaproszenia ślubne w 2019 roku będą cechować prostota, mało krzykliwe kolory, zachowawcza ornamentyka i ograniczone wzornictwo.

Przyjrzyjmy się zatem, co w tym sezonie ślubnym będzie hot, a co not!

Zaproszenia ślubne w skandynawskim stylu.

Polacy coraz chętniej doceniają minimalistyczny skandynawski styl we wzornictwie. Ten trend nie ominął również zaproszeń ślubnych 2019 roku. Coraz częściej dostrzegamy, że mniej, znaczy więcej. Że to co proste, jest jednocześnie eleganckie, łatwe w odbiorze, a częstokroć wysmakowane do granic możliwości. Zaczynamy doceniać proste formy, bo w istocie – w przeładowanym bodźcami świecie – bardzo trudno je zaprojektować. Zaproszenia ślubne w skandynawskim stylu sprawią również, że zakomunikujesz swoim gościom ślubnym to, co jest dla Ciebie najważniejsze – możliwość otoczenia się najbliższymi i wspólnego świętowania wspaniałej chwili, w której będziesz najpiękniejsza i najszczęśliwsza.

Pastelowe zaproszenia ślubne

Pastele i kwiaty - w sezonie 2019 będą hot, ale...

Jak zwykle, nie wolno przesadzić. Pastelowe i kwiatowe uzupełnienia zaproszeń ślubnych powinny w 2019 roku być jedynie delikatnie zaznaczone. Mały motyw na kopercie i spokojne nawiązanie na samym zaproszeniu. Kwiaty symbolizują piękno, ulotność, delikatność i czystość, dlatego w odniesieniu do ślubu i samych zaproszeń ślubnych – nigdy nie wyjdą z mody. Nie ma bowiem ślubu bez kwiatów, więc dbając o spójność kolorystyczną i motyw ślubu, można i na zaproszeniach ślubnych w 2019 roku zawrzeć takowe, by korelowały z wystrojem kościoła i sali zabaw. 🙂

Geometryczne zaproszenia ślubne 2019 - powiew awangardy?

Jeżeli planujesz swój ślub w 2019 roku, ale klasyczne lub proste zaproszenia ślubne to niekoniecznie Twoja bajka, może powinnaś zwrócić uwagę na nieco geometrii? Trendy pokazują, że ostre cięcia, kolorystyczne kontrasty (klasycznych barw) oraz zastosowanie figur geometrycznych, to coś, co w tym roku będzie mocno konkurowało z mniej modernistycznymi propozycjami. Dobrze skomponowana geometria nada Twoim zaproszeniom eleganckiego i stosunkowo chłodnego wyrazu. W pewien sposób zaproszenia ślubne odzwierciedlają to kim jesteśmy i jaki mamy gust. Jeżeli zatem chcesz, by było elegancko, prosto, a jednocześnie dość profesjonalnie i może nawet biżuteryjnie, wówczas sprawdź ten typ. Zaproszenia ślubne 2019 roku będą charakteryzowały się również tego typu wzornictwem.

Zaproszenia ślubne - a co już wyszło z mody?

Wiemy już, że zaproszenia ślubne 2019 roku będą cechowały się prostotą, zwiewnymi kolorami i ornamentyką na minimalnym poziomie. Daje już to pewien trop i pokrywa się z oczekiwaniami wielu zaręczonych. Coraz mniej musimy coś udowadniać, a coraz częściej po prostu wyrażać fakt, że to dla nas intymna i szczęśliwa chwila, która nie wymaga niesamowitych fajerwerków. Z czym zatem będziemy się coraz rzadziej spotykać na zaproszeniach ślubnych?

Śliski papier do zaproszeń ślubnych?

Ok. Bywają zaproszenia, gdzie papier o dobrej gramaturze z połyskiem sprawdza się lepiej. Jeżeli np. stawiasz na kreatywność, albo masz ochotę, by tylko niektóre miejsca polakierować na połysk (zastosować lakier wybiórczy), wówczas może to mieć sens i wyglądać przepięknie. Praktyka jednak pokazuje, że większość zamawiających skłania się do miłej faktury papieru czy kartonu. Kojarzy się ona ze szlachetnym, czerpanym papierem i jest też “naturalniejsza” w odbiorze. Zaproszenia ślubne w tym sezonie będą zatem kontynuować ten trend i zwracać się ku rozwiązaniom przeważnie pozbawionym lakieru, aczkolwiek warto zauważyć, że w przypadku wzorów geometrycznych może być to akurat wskazane. Wszak biżuteryjna stylizacja powinna mieć odpowiedni połysk! 🙂

Coraz mniejsza rola kopert dla zaproszeń ślubnych

Jeszcze nie tak dawno, koperta do zaproszenia ślubnego korelowa kolorystycznie i stylizacyjnie z samym zaproszeniem ślubnym. Okazuje się jednak, że w 2019 roku będzie to miało jeszcze mniejsze znaczenie, niż w latach ubiegłych. Państwo młodzi obecnie skłaniają się do dwóch rozwiązań. Albo koperta jest jednocześnie już zaproszeniem – czyli po otwarciu lub rozłożeniu mamy od razu podaną treść, albo koperta pozostaje “czysta”, a jedynym nawiązaniem do samego zaproszenia ślubnego, będącego w środku, pozostaje sama faktura papieru. I w tym przypadku mamy zatem do czynienia ze stopniowym zanikiem “wywijasów” i “esów floresów” na rzecz prostolinijnego przekazu.

Krzykliwe kolory na zaproszeniach ślubnych

O ile nasi znajomi nie biorą nas za wyjątkowych “ananasów” to krzykliwe kolory na zaproszeniach ślubnych w tym roku zwyczajnie nie przejdą. Ostre, bijące po oczach kolory chyba nigdy na stałe nie zagościły w zaproszeniach ślubnych, ale im bardziej skłaniamy się jako społeczeństwo do prostoty, tym bardziej użycie takowych w danej okoliczności, może wzbudzić konsternację. Czy zatem zaproszenia ślubne 2019 roku będą nieco bardziej konserwatywne niż w latach ubiegłych? Tak, ale tylko dlatego, że i my coraz bardziej lubimy proste rozwiązania. 🙂

Zaproszenia ślubne - podsumowanie trendów 2019

A zatem, czy czeka nas skostniały styl zaproszeń ślubnych w tym sezonie? O nie – przeciwnie! W tym roku na nowo odkryjemy, że mniej znaczy więcej. Że mało, to dokładnie tyle, ile potrzebujesz i że meritum stanowi, a właściwie stanowią, ludzie obok Was, zgromadzeni wokół najpiękniejszej chwili – Waszego ślubu. Mamy nadzieję, że będzie to ukoronowanie Waszej znajomości, a jednocześnie zapoczątkowanie czegoś równie nowego i świeżego!


Posty powiązane