kartki świąteczne

Dbanie o wizerunek firmy nie jest prostym zadaniem. Bez względu na to, czy kwestia dotyczy międzynarodowych korporacji, dużych rodzinnych firm czy niewielkich jednoosobowych działalności gospodarczych, utrzymywanie dobrych relacji z klientami czy dostawcami to podstawa. Bardzo ważne jest również odpowiednie motywowanie pracowników, by czuli się potrzebni i docenieni. Kartki świąteczne dla firm to jeden z wielu sposobów na wykonywanie tych zadań. Można je również wykorzystać jako ciekawy sposób na reklamę.

Wyjątkowe projekty i formy kartek świątecznych dla firm

Karnety świąteczne powinny być produktem estetycznym. Ponieważ wręczenie ich wiąże się ze złożeniem życzeń – czy bezpośrednio przy przekazaniu, czy właśnie w formie pisanej we wnętrzu kartki, ich wygląd powinien zachęcać do zapoznania się z zawartością. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku kartek mających służyć jako materiał reklamowy. Bardzo często wybierane kartki świąteczne dla firm mają prosty przekaz nadrukowany na ekologicznym papierze. Zaskakującym niektórych, ciekawym dodatkiem może być przewiązanie kokardą ze sznurka, podkreślającego charakter eko projektu. Ekskluzywne karnety ze złotym drukiem i elementami dekoracji mogą przypaść do gustu osobom chcącym podkreślić elitarność przesłania. Możliwość umieszczenia logo firmy, indywidualnych życzeń czy innych elementów pozwalają na personalizację projektu i sprawienie, że kartki świąteczne dla firm stają się idealną formą przekazu.

Jak dobrze wykorzystać kartki świąteczne w firmie?

Ciekawie zaprojektowane kartki z nadrukiem logo firmy mogą być użyte do kilku celów. Z pewnością warto w pierwszej kolejności zadbać o własnych pracowników. To oni stanowią zespół tworzący przedsiębiorstwo. Oczywiście wiele osób może myśleć, że na święta od pracodawcy powinno otrzymać się premię czy paczki, jednak miły gest w postaci kartki świątecznej naprawdę potrafi podnieść morale. Spersonalizowane życzenia, własnoręczny podpis przełożonego czy prezesa – nawet podświadomie wpływa to pozytywnie na pracownika.

kartki biznesowe

Kartki świąteczne dla firm to także idealny element procesu budowania relacji z kontrahentami, dostawcami czy dystrybutorami. Nawet tak drobny gest, czasem łączony także z prostym upominkiem w postaci okazjonalnych czekoladek z logiem firmy czy innym gadżetem pozwala na lepszy odbiór marki. Warto kartę z życzeniami przygotować w sposób neutralny, by pasowała również dla osób, które święta obchodzą w inny niż tradycyjny sposób. Kartka świąteczna powinna być zapakowana w dopasowaną do jej wielkości kopertę, która także może posiadać firmowe znaki.

Drukowane materiały reklamowe firmy, jeżeli stawia ona na taki typ marketingu, również w okresie okołoświątecznym mogą przybrać inny wymiar. Eleganckie kartki świąteczne dla firm mogą stanowić dobry sposób na komunikację z potencjalnym klientem. Wbrew pozorom to pomysł niekoniecznie jedynie dla wielkich przedsiębiorstw wydających duże sumy na reklamę. Również niewielka firma, chcąca zdobyć lokalny rynek może w delikatny i przyjemny sposób powiadomić o swoim istnieniu właśnie w taki sposób, przy okazji składając miłe życzenia. Z pewnością zostanie dzięki temu dobrze zapamiętana.


Posty powiązane

One thought on “Kartki świąteczne dla firm

  1. Reply
    Kornelia Zakościelna
    8 października 2019 at 13:25

    Już teraz można z powodzeniem zacząć myśleć o świętach, o ile mniej stresu będzie w grudniu, jak sobie człowiek na spokojnie wszystko teraz zaplanuje i zorganizuje 🙂